Wnętrza inspirowane stylem boho: swoboda i egzotyka

Boho jako styl życia
Boho, czyli skrót od bohema, to styl życia, który inspirowany jest wolnością, nonkonformizmem i egzotyką. Jest to moda, która narodziła się w latach 60. XX wieku i w dzisiejszych czasach wraca do łask w świecie wnętrzarskim. Wnętrza inspirowane stylem boho to przede wszystkim swoboda, luz i poczucie wolności.

Kolorystyka boho
Kolorystyka jest zasadniczą częścią stylu boho. Wnętrza, które chcemy urządzić w tym stylu, powinny posiadać duże ilości naturalnych materiałów i subtelną kolorystykę. Najlepiej, gdy kolory będą tonalne. Wśród tych barw można wymienić beże, pudrowe róże, brązy, zielenie i zgaszone odcienie pomarańczy. Kolorystyka w stylu boho powinna przynosić relaks i harmonię.

Artykuły z przeszłości
Kolejnym elementem stylu boho są artykuły z przeszłości. Przedmioty te najczęściej kupujemy na targach, w second handach lub na aukcjach. Obok vintage’owych bibelotów, na meblach powinniśmy patrzeć przez pryzmat oryginalności. To, co najciekawsze, wybierajmy wówczas, gdy danym produktem będzie można się pochwalić. Tu świetnie sprawdzą się regały i gabloty, które pozwolą nam na eksponowanie naszych skarbów.

Zróżnicowany styl
Styl boho to stosowanie różnych stylów i faktur. Człowiek często sięga po meble, które przypominają te z epoki wiktoriańskiej. Z drugiej strony na ścianach wiszą plakaty w stylu artystycznym. Ważne, by wszystko razem było spójne i tworzyło klimat, który zdecydowanie będzie pasował do mieszkańców.

Rewelacyjna roślinność
W stylu boho naturalna roślinność odgrywa bardzo ważną rolę. Rośliny powinny być różnego rodzaju i wielkości. Powinny być to te gatunki, które od lat panoszą się w skwerach, brzozach i orzechach. Możemy również rozwiesić magnifikatory w oknach, aby kolorowy liść przykuwał nasze spojrzenie. Rośliny w mieszkaniu tworzą przyjazną atmosferę i powodują, że czujemy się swobodniej.

Wnętrza inspirowane stylem boho to szykowanie mieszkania w sposób interesujący i innowacyjny. Są to pomieszczenia z rozmachem, które zdecydowanie wyróżniają się na tle reszty. W stylu boho zachowanie luzu i swobody to najważniejsze. Przede wszystkim powinniśmy czuć się w takim wnętrzu wolni i swobodni.

Author: platforma-flexicurity.pl