Kolorowy narożnik w szarym salonie

Kilka sezonów temu szarość stała się jednym z najbardziej popularnych kolorów, zarówno w modzie, jaki w aranżacji wnętrz. Czasem nazywana jest także drugą czernią, podobnie jak kolor granatowy. Jednak szare wnętrza mogą się wydawać nieco zbyt przytłaczające i smutne. Jak w prosty sposób odmienić ich charakter, aby były jednocześnie modne i nieco bardziej optymistyczne?

Szare ściany i kolorowe meble

Szary kolor na ścianach prezentuje się bardzo minimalistycznie, schludnie i elegancko, oczywiście jeżeli zostanie zestawiony z odpowiednio dopasowanymi meblami i dodatkami. Szarość może się wydawać bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie że taki kolor na ścianach jest też bardzo praktyczny. Warto jednak pomyśleć o tym aby zestawić go z innymi dodatkami kolorystycznymi. Dzięki temu uda się stworzyć bardzo przytulny klimat. Dodatkowo należy brać pod uwagę, że szare ściany bardzo łatwo dopasowują się do praktycznie każdego innego koloru we wnętrzach. Jednym z ciekawszych pomysłów stylistycznych we wnętrzach ostatnich lat jest dopasowanie kolorowych mebli wypoczynkowych do szarego otoczenia.

Jakie kolory mebli będą pasowały do salonu w kolorze szarym?

Jeśli masz ochotę utrzymać w swoim salonie bardziej stonowaną i chłodną kolorystykę, możesz postawić na narożnik lub inne meble wypoczynkowe w odcieniach granatu, błękitu, mięty. Fantastycznym połączeniem wydaje się być szmaragdowa zieleń na meblach wypoczynkowych na tle grafitowych lub jasno szarych ścian. Jeżeli chcesz nadać wnętrzu nieco bardziej eleganckiego, a przy tym kobiecego wyglądu, jednym z najmodniejszych obecnie trendów są narożniki i kanapy w kolorze pudrowego różu. Wspaniale prezentują się one szczególnie w zestawieniu z złotymi akcentami ozdobnymi, na przykład pod postacią stolika kawowego lub ozdobnych luster czy ram na obrazy. Jednym z ciekawszych połączeń jest szarość i żółć, ponieważ optymistyczny żółty kolor automatycznie rozjaśnia wnętrze i dodaje mu energii. Tak naprawdę z szarym można łączyć wszystkie kolory z całej palety barw, i warto z tego korzystać urządzając swój salon tak, jak nam się podoba.

Author: platforma-flexicurity.pl