Wnętrza inspirowane sztuką uliczną: swoboda i kreatywność

Współczesna sztuka uliczna to już nie tylko wandalizm, ale coraz częściej uznawana jest jako dziedzina sztuki. Jej inspiracje docierają do nas nie tylko na ulicach wielkich miast, ale również w wnętrzach domów i mieszkań. Eklektyzm, swoboda i kreatywność to hasła, które najlepiej opisują trendy w aranżacji wnętrz inspirowanych sztuką uliczną.

#1. Industrialne akcenty

Wnętrza inspirowane sztuką uliczną często kojarzą się z industrialnym stylem. W towarzystwie surowych betonowych ścian, ceglanych ścian lub elementów metalowych, sztuka uliczna nabiera jeszcze większej mocy i znaku. Te cięższe akcenty świetnie komponują się z lekkimi, geometrycznymi formami obecnych w dziełach sztuki ulicznej.

#2. Kolorowe akcenty

Kolor jest integralnym elementem dzisiejszej sztuki ulicznej. Wnętrza inspirowane tą dziedziną sztuki często ozdobione są kolorowymi akcentami: plakatami, obrazami, czy rysunkami na ścianach. Czerwone, niebieskie, zielone, żółte i różowe – te barwy stają się charakterystycznym znakiem grafitti.

– Postaw na stonowane kolory stonowane, np. brudny turkus, ceglasty, szary lub beżowy, na których kolorowe akcenty będą wyglądać jeszcze bardziej wyrazisto.

#3. Motywy geometryczne

W dziełach sztuki ulicznej dominują przede wszystkim motywy geometryczne. Ich regularność, klasyczna prostota i szyk zawsze przyciągały ludzi. Obecnie na meblach, dekoracyjnych elementach, kocach i innych przedmiotach codziennego użytku można spotkać nowe interpretacje tego tematu. Szczególnie dobrze geometryczne motyw przypada do gustu miłośnikom nowoczesnego stylu.

– Wprowadzenie do pomieszczenia jednego mocnego akcentu geometrycznego przyciągnie uwagę oraz odmieni i ożywi całe wnętrze.

#4. Działający przestrzenie

Sztuka uliczna to dziedzina sztuki, która zawsze była związana z architekturą i przestrzenią. Rysunki, graffiti i malowidła często tworzone są na murach, budynkach czy witrynach. Postawienie akcentów sztuki ulicznej w pomieszczeniach mieszkalnych może w sposób niebanalny odmienić ich charakter. Drobne plakaty, obrazy czy rysunki, stanowiące nierzadko jeden z elementów dekoracyjnych, współgrają ze sobą, tworząc spójną kompozycję.

– Dobrym pomysłem jest wybranie jednej ściany z jasnym kolorem, gdzie umieszczysz wyselekcjonowane obrazy w konkretnym stylu. Dzięki temu przytulne wnętrze nabierze charakteru.

#5. Dekoracja na szkle

Szklane tafle idealnie nadają się do tworzenia przestrzeni, której warto dodać nieco pazura. Grafiki, zdjęcia czy drukowane na folii wycinki ulicznych plakatów to tylko niektóre z form, które wykorzystywane są jako ozdoba na grubym szkle. Taki sposób dekorowania sprawia, że aranżacja jest nie tylko bardzo efektowna, ale również odporna na uszkodzenia, co jest nieodłącznym elementem sztuki ulicznej.

– Postaw na dziedzinę sztuki ulicznej, dodając na szybie kuchennej oryginalny wizerunek albo na ścianach w salonie pokaż niebanalną artystyczną wizję!

Author: platforma-flexicurity.pl