Jakie konsole mocujące nadają się do elewacji wentylowanych?

Za pomocą konsoli mocującej możliwe jest sprawne i bezpieczne zamontowanie konstrukcji pod fasady wentylowane wykonane z desek oraz płyt włókno-cementowych z pewnej odległości od ściany. Poza tym sprawdza się ona świetnie również do poziomowania podkonstrukcji w przypadku nierównego podłoża. W poniższym artykule mówimy więcej o tych elementach. Sprawdź, jakie konsole mocujące są odpowiednie do elewacji wentylowanych.

Duży wybór konsoli mocujących sprawia, że każdy może dopasować odpowiednią dla swoich potrzeb. Pracownik sklepu ONROOF z akcesoriami dachowymi mówi: Dostępne w naszej ofercie konsole mocujące do fasad wentylowanych są przeznaczone do mocowania podkonstrukcji elewacji. Ponadto mogą być wykorzystywane do poziomowania takiej podkonstrukcji w bezpiecznej odległości od ściany. Zastosowanie konsoli ma bardzo duże znaczenie.

Zalety konsoli mocującej

Konsola mocująca umożliwia umieszczenie elewacji wentylowanej we właściwym miejscu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów pozwala na sprawne i bezpieczne zamocowanie fasad. Bardzo dużo osób decyduje się na montaż elewacji wentylowanej, co nas wcale nie dziwi. Umożliwia ona bowiem znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także klimatyzacji. W celu jej odpowiedniego funkcjonowania, konieczne jest jednak znalezienie dla niej właściwego miejsca i zamocowanie przy użyciu sprawdzonych produktów.

Konsole mocujące do fasad należy dobierać indywidualnie. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ właściwie dopasowane produkty wpływają na trwałość oraz energooszczędność elewacji. Dlatego dokładnie zastanów się nad zakupem konkretnego artykułu. Dostępne są różne rozmiary konsoli mocujących. Ich dużą zaletą jest to, że można je dowolnie regulować, co umożliwia poziomowanie podkonstrukcji elewacji w miejscu, gdzie występuje nierówne podłoże.

Najczęściej konsole mocujące są wykonywane ze stali ocynkowanej – takie modele są uważane za najlepsze. Zapewniają bowiem dużą wytrzymałość oraz odporność na różne uszkodzenia. Poza tym cechują się długą żywotnością, w trakcie ich stosowania nie trzeba przeprowadzać żadnych dodatkowych prac konserwacyjnych, co również jest uznawane za zaletę. Konsole mocujące wykonane z tego materiału umożliwiają długotrwałe wykorzystywanie, jest to więc zakup na wiele lat, co stanowi także oszczędność pieniędzy.

Author: platforma-flexicurity.pl