Trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów

W aranżacji wnętrz coraz częściej można zauważyć wykorzystanie kontrastowych kolorów. Połączenie odcieni, które są wzajemnie przeciwstawne, może nadać pomieszczeniu charakteru i sprawić, że stanie się ono bardziej interesujące. Poniżej przedstawiamy najważniejsze trendy, które obecnie panują w tej dziedzinie.

1. Kontrasty w salonie

Jeden z najczęstszych i najbardziej efektownych sposobów na wykorzystanie kontrastowych kolorów w aranżacji wnętrz to zastosowanie ich w salonie. Na przykład, można połączyć szarą sofę z jasnozielonymi poduszkami lub złotą lampę stołową z czarnym stolikiem kawowym. Kontrasty te nadają salonowi osobowości i sprawiają, że staje się on bardziej intrygujący.

1. Kontrasty w sypialni

Kolejnym pomieszczeniem, które często dekoruje się kontrastowymi kolorami jest sypialnia. Na przykład, można połączyć białe pościel z czarnymi kołdrami lub białą szafkę nocną z pomarańczowym tłem. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie efektu wyróżniającego się, które sprawi, że sypialnia stanie się pomieszczeniem bardzo stylowym.

1. Kontrasty w kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, w którym stosowanie kontrastowych kolorów zyskuje na popularności. Jednym z najmodniejszych połączeń jest zastosowanie białych szafek z ciemnymi blatami, np. z granitu lub drewna. Innym rozwiązaniem jest połączenie czarnych elementów z jasnymi dodatkami, np. białymi krzesłami. W ten sposób można uzyskać bardzo elegancki i nowoczesny wystrój kuchni.

1. Kontrasty w biurze

Ostatnio biura również zyskują na popularności, gdyż coraz więcej osób pracuje w domu. Dlatego też, istnieje wiele pomysłów na to, jak wykorzystać kontrastowe kolory w tym pomieszczeniu. Można np. połączyć ciemne biurko z niebieską krzesło lub czerwony dywan z jasnymi ścianami. W taki sposób biuro staje się bardziej intrygujące i zachęcające do pracy.

1. Najważniejsze zasady stosowania kontrastowych kolorów

– Nie należy przesadzać z kontrastowymi kolorami; lepiej zastosować jeden lub dwa akcenty.
– Kontrasty powinny być wyważone; to znaczy, że nie powinny dominować jedne nad drugimi.
– Należy dbać o spójność i harmonię wystroju; to znaczy, że kontrastowe elementy powinny wpisywać się w cały wystrój pomieszczenia.
– Ważne jest również zachowanie równowagi pomiędzy jasnymi i ciemnymi kolorami; to znaczy, że nie powinno się stosować zbyt wielu ciemnych lub zbyt wielu jasnych kolorów w jednym pomieszczeniu.
– Kontrasty można uzyskać nie tylko przez połączenie różnych kolorów, ale również poprzez połączenie różnych faktur, np. matowych z błyszczącymi czy gładkimi z chropowatymi.

Podsumowując, stosowanie kontrastowych kolorów w aranżacji wnętrz to jeden z najmodniejszych trendów obecnie panujących w tej dziedzinie. Pamiętajmy jednak, żeby zachować umiar i dbać o spójność wystroju, dzięki czemu nasze wnętrza będą wyglądały bardzo stylowo i interesująco.

Author: platforma-flexicurity.pl