Gdzie zaopatrywać się w części do rozściełaczy asfaltu?

Rozściełacze do asfaltu jako maszyny drogowe należą do sprzętów bardzo narażonych na duże obciążenia oraz pracę w trudnych warunkach, takich jak wysokie temperatury oraz zanieczyszczenia. Dlatego bardzo ważne przy ich eksploatacji jest zaopatrzenie się w odpowiednie części zamienne. Dostawców tego typu wyposażenia jest dziś na rynku bardzo dużo – jak wybrać spośród nich firmę godną zaufania.

Najczęściej używane części zamienne

Rozściełacze to maszyny o skomplikowanej konstrukcji, zbudowane z wielu części, co przekłada się na wyższe ryzyko wystąpienia różnego rodzaju usterek. Najbardziej narażone na zużycie są części takie jak:

  • Napinacze oraz rolki,
  • Przewody,
  • Koła napędowe i koła napinające,
  • Grzałki stołu,
  • Elementy palników,
  • Czujniki temperatury,
  • Cewki,

Oraz wiele innych. Szeroki ich wybór znajdziemy w ofercie firmy Bellator.

Oryginalne czy zamienniki?

Planując zakup części do rozściełacza, należy rozważyć ich pochodzenia – czy mają to być części oryginalne, czy może zamienniki? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Części oryginalne są droższe, ale jednocześnie kupując je, można mieć pewność wysokiej jakości i pełnej kompatybilności z maszyną. Dodatkowo stosując je gdy maszyna jest objęta gwarancją, zachowuje się pełnię praw do obsługi serwisowej.

Części zamiennie to tańsza i bardziej dostępna alternatywa. Wśród nich znajdują się części produkowane przez tych samych podwykonawców, którzy produkują części oryginalne – dlatego ich jakość również stoi na wysokim poziomie. Istnieje jednak ryzyko, że korzystając z zamienników, utracimy prawo do gwarancji – producent może uznać w takiej sytuacji, że występujące awarie są wynikiem stosowania nieautoryzowanych komponentów.

Zdecydowanie zaleca się unikać stosowania części podrobionych, pochodzących z niepewnego źródła. Są one bardzo tanie, jednak ich niska jakość sprzyja częstszym usterkom – a to z kolei generuje dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty.

Gdzie zaopatrywać się w części?

Wybierają dostawcę części, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju ofertę proponuje. Najlepszym wyborem są firmy specjalizujące się w sprzedaży maszyn i części do nich od różnych marek – takie jak wspomniane przedsiębiorstwo Bellator. To wygoda i oszczędność – zamiast szukać potrzebnych części u różnych źródeł, można zaopatrzyć się w najbardziej potrzebne produkty za jednym razem. Korzystanie z usług uznanych na rynku firm ma się również pewność, że zakupione towary są najwyższej jakości, nowe i pochodzą z legalnych źródeł.

Author: platforma-flexicurity.pl