Testy szczelności budynku. Szczelność budynku – warunek konieczny. Firmy budowlane Bielsko Biała i okolice

Budynek nieszczelny to budynek wychłodzony, zawilgocony, generujące większe niż powinien koszty ogrzewania. Nieszczelność może też powodować niezdrowy klimat w budynku, poprzez umożliwienie rozwoju pleśniom i grzybom, co z pewnością będzie miało negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Badanie szczelności budynku
Testy szczelności budynku najlepiej wykonać od razu na etapie zakupu domu, lub podczas etapu budowy. Wynik badań szczelności powietrznej odpowiada na szereg pytań związanych z prawidłowym funkcjonowaniem budynku i potrafi wskazać miejsce, które wymaga poprawy. Dzieki tym badaniom oszczędzimy pieniądze na ogrzewaniu nieszczelnego domu, które byłoby nieefektywne i jedynie generujące niepotrzebne i zbyt wysokie koszty.

Badania i poprawki

W Polsce kwestie związane z warunkami technicznymi budynków reguluje prawo budowlane, w myśl którego jeśli testy szczelności wykażą jakieś nieprawidłowości w budynkach naprawą szkód powinni zająć się developerzy lub firmy budowlane.
Bielsko biała i okolice to obszar na którym swoje usługi w zakresie testów szczelności powietrznej budynków świadczą firmy zarówno z okolic jak i z całej Polski.

Author: platforma-flexicurity.pl