Wnętrza inspirowane stylem francuskim: delikatność i romantyzm

Od lat króluje popularność stylu francuskiego w dekoracji wnętrz. To style lekkie, eleganckie, a jednocześnie pełne uroku. Przede wszystkim skłaniają do romantycznych i minimalistycznych aranżacji pomieszczeń. W tym artykule opowiemy o stylu francuskim i zdradzimy, jak można zainspirować się nim w swoim własnym mieszkaniu.

1. Klasyczne meble w stylu francuskim

Wnętrza inspirowane stylem francuskim charakteryzują się przede wszystkim wysmakowanymi i eleganckimi meblami. Warto postawić na klasyczne fotele, sofy, stoły i krzesła, by w ten sposób w pełni oddać styl francuski. Dobrym wyborem będą też meble z drewna, a szczególnie wykonane w technice łukowej. Meble francuskie to także typowo delikatne ozdoby, jak beczki, biurka czy szafki. W celu uzyskania eleganckiego, przytulnego i romantycznego wnętrza zdecydujmy się na meble francuskie.

1. Paleta kolorów w stylu francuskim

Francuskie wnętrza kojarzą się z paletą pastelowych kolorów, z delikatnymi odcieniami bieli, szarości, beżów, różów i błękitów. To właśnie one nadają styl francuskiemu wnętrzu uroku i delikatności. Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór kolorów, by dobrze dobrać odcienie. W celu uzyskania eleganckiego i dyskretnego wyglądu, postawmy na neutrale i kojarzące się z tym stylem kolory.

1. Ozdoby na ścianach

Francuski styl wnętrz charakteryzuje się również bogatymi dekoracjami. Aranżacje francuskie to często ręcznie wykonane meble, artystyczne rzeźby, zabytki oraz płótna malarskie. To, co wyróżnia ten styl, to przede wszystkim bardzo bogaty w wyglądzie wystrój ścian. Na ścianach typowe są obrazy dające poczucie bardzo bogatego wizualnie wyglądu pomieszczenia, jak i zastosowanie ozdób w stylu romantycznym, jak lazurowa mozaika czy wystrój z ceramiką.

1. Oświetlenie

Oświetlenie stanowi jedną z kluczowych części wnętrz francuskich. Idealnym uzupełnieniem stylu są delikatne lustra o wyglądzie antycznym, ale również delikatne czujniki ruchu w kolorze bieli. Styl francuski wymaga również odpowiedniego doboru żyrandoli i lamp, które przede wszystkim powinny być bardzo eleganckie i romantyczne. Dobrej jakości lampy powinny stanowić świetne wykończenie pomieszczenia w stylu francuskim.

1. Tekstylia

Wnętrza francuskie to także przede wszystkim delikatne, starannie dobrane tekstylia, które wypełniają białe i jasne przestrzenie. Warto postawić na białe zasłony, które powinny być wykonane z najlepszej jakości materiałów, oraz na klasyczne, kwieciste tkaniny. Ozdobne poduszki na kanapach czy łóżkach to także elementy, które doskonale odzwierciedlają francuski styl wnętrz.

W stylu francuskim, istotny jest minimalizm, elegancki design, odpowiednio dobrane kolory i światło. Najbardziej popularne elementy wystroju to: meble w stylu klasycznym, delikatne przy użyciu dobrego oświetlenia, przestrzeni. Dobór odpowiednich dekoracji, zasłon i poduszek w kolorze białym czy pastelowych odcieniach wpisywany jest równie pięknie w aranżację francuską. Wnętrza inspirowane stylem francuskim to przede wszystkim przestrzenie pełne uroku i delikatności, idealne dla romantycznych dusz.

Author: platforma-flexicurity.pl