Wnętrza inspirowane stylem vintage: nostalgiczny urok przeszłości

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie swojego mieszkania w stylu, który nawiązuje do przeszłości. Moda na vintage w ostatnich latach zyskała na popularności i stała się trwałym trendem. Starsze przedmioty i meble zyskują znowu swoją wartość ze względu na wyjątkowy urok, jaki niosą ze sobą.

1. Definicja stylu vintage
Styl vintage, nazywany również retro lub nową starością, to modny trend w aranżacji wnętrz zainspirowany estetyką lat 20.-70. XX wieku. Cechą charakterystyczną stylu vintage jest łączenie elementów z różnych epok, jak również użycie oryginalnych przedmiotów wystroju – mebli, lamp, dekoracji. Są to przedmioty z przeszłości, które stanowią dla nas dzisiaj wartościowe szczególne znaczenie.

1. Aranżacja wnętrz w stylu vintage
W aranżacji wnętrz w stylu vintage ważne jest dobieranie odpowiednich kolorów i motywów. Najczęściej są to kolory pastelowe, marmur, drewno, zieleń, czerwień, słońce, krem, biel i czarny. Wszystkie one tworzą unikalny klimat i tworzą wokół nas niepowtarzalną atmosferę. Meble w stylu vintage najczęściej są wykonane z drewna lub innego naturalnego materiału. Elementy dekoracyjne to między innymi, zegary ściene, różnego rodzaju plakaty, ramki, mapy, plakietki z reklamami, różnego rodzaju rośliny, wazony.

1. Najważniejsze cechy stylu vintage
Styl vintage charakteryzuje się przede wszystkim oryginalnością. Wszystkie elementy wystroju wnętrz mają swoją historię i wzbogacają nasze otoczenie wartością kulturową. Ponadto, styl vintage to elegancja, w stylu lat 20.-70. XX wieku, czyli okresu po II wojnie światowej. To tam powstały wzory, które dzisiaj są znowu modne. Styl vintage to także oryginalny design, najczęściej z wykorzystaniem materiałów naturalnych i ręczne wykonanie.

1. Zalety stylu vintage
Styl vintage ma wiele zalet, między innymi: wyjątkowa atmosfera, tworzenie oryginalnego wystroju, unikalność, ponieważ każde wnętrze jest inne, wartości kulturowe i wartości estetyczne, przyjemność z użytkowania umeblowania wyłącznie w dobrym stanie.

1. Wnętrza wykorzystujące styl vintage
Wiele osób decyduje się na urządzenie swojego mieszkania w stylu vintage, ponieważ tworzy on wokół nas niepowtarzalny klimat. Dość często wnętrza te występują w postaci stylizowanych kawiarni, barów i restauracji. Ale bez wątpienia są wśród nas ludzie, którzy urządzili swoje mieszkania w stylu vintage i cieszą się tym każdego dnia, dlatego też styl vintage stał się trwałym trendem w aranżacji wnętrz.

Author: platforma-flexicurity.pl