Wnętrza inspirowane stylem industrialnym: surowość i oryginalność

Industrialny styl aranżacji wnętrz nawiązuje do wyglądu przemysłowych hal i magazynów. Nienaganne proporcje, chłodna kolorystyka oraz zastosowanie surowych materiałów to charakterystyczne cechy tego designu. Przy odrobinie kreatywności i umiejętności, możemy stworzyć wnętrze, które zachęca do spędzenia w nim czasu, a jednocześnie wygląda niebanalnie.

1. SUROWOŚĆ W ARANŻACJI
Ściany malowane na kolor szary, czarny lub biały to charakterystyczne cechy industrialnego stylu w aranżacji wnętrz. Często jednak, w tym przypadku, trudno jest namówić klientów na zastosowanie surowego wykończenia. Dlatego, coraz częściej stosuje się tapety o nierównościach, widoczne szwy czy też kontrastowe elementy, które pozwalają na stworzenie surowej atmosfery.

1. MIEJSCE NA INDUSTRIALNE AKCENTY
Do aranżacji wnętrza industrialnego niezbędne są odpowiednie dodatki. Meble z metalu, industrialne lampy czy regały z rur stalowych, doskonale uzupełniają ten styl. Wprowadzając metalowe elementy, warto zwrócić uwagę na wykończenia. Często spotyka się meble z surowym wykończeniem, przetartymi lakierami lub oksydowanymi powierzchniami.

– kilka propozycji na dodatki do aranżacji wnętrza industrialnego:
• metalowe krzesła, taborety, ławki,
• drabiny stalowe,
• wyświetlacze reklamowe,
• klatki schodowe i rury,
• metalowe ścianki działowe.

1. DEKORACJA ŚCIAN I PODŁOGI
Jedną z ulubionych metod dekorowania wnętrz inspirowanych przemysłową estetyką są ceglane, betonowe czy szklane ściany. Mogą one stanowić elementy dekoracyjne w salonie, pokoju dziennym, a nawet sypialni. W połączeniu z drewnianymi elementami, betonowe lub ceglane ściany mogą nadać pomieszczeniu oryginalnego i surowego klimatu.

1. STYL INDUSTRIALNY W KUCHNI
Kuchnia w stylu industrialnym, to nie tylko surowe cegły czy metalowe meble. Warunkiem koniecznym przy urządzaniu takiego pomieszczenia jest z pewnością prostota i funkcjonalność rozwiązania. Meble w tym przypadku rządzą się swoimi prawami. Metalowe naczynia, skrzynki z metalowym uchwytem czy torebki z bawełny, to idealne dodatki.

1. INSPIRACJE Z FABRYKI
Charakterystyczne elementy takie jak rury, drabiny lub kraty, można wykorzystać do stworzenia niebanalnych detali. W ten sposób, odrestaurowane i przypominające design przemysłowy akcesoria wprowadzą unikatowy i oryginalny nastrój w aranżację mieszkania.

Wnętrza inspirowane stylem industrialnym cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Ich surowość i oryginalność z pewnością wprowadzą do pomieszczenia niepowtarzalny klimat. W zależności od wykorzystanych elementów, będą one perfekcyjnym połączeniem surowości z elegancją.

Author: platforma-flexicurity.pl