Akcesoria polecane do wycieraczek gumowych

Gumowe wycieraczki to rozwiązanie często spotykane. Znaleźć je można przed wejściami do różnego rodzaju obiektów, np. bloków wielorodzinnych, sklepów, centrów handlowych, przychodni, szkół i wielu innych. O ich popularności decyduje nie tylko bardzo przystępna cena połączona z jakością – dodatkowym atutem jest fakt, że można do nich dokupić różnego rodzaju akcesoria, które poprawiają ich funkcjonalność. Dowiedz się o nich więcej.

Ramy najazdowe do wycieraczek gumowych

Wycieraczki gumowe można układać bezpośrednio na podłodze lub innych nawierzchniach, np. chodniku z kostki brukowej przed wejściem do obiektu. Istnieje wtedy jednak ryzyko, że wycieraczka będzie się ślizgać i przemieszczać po podłodze – szczególnie często dochodzi do tego w przypadku wycieraczek ułożonych na zewnątrz na powierzchniach, na których zbiera się woda, śnieg i lód. Rozwiązaniem może być przyklejenie jej do powierzchni lub zabudowanie w niej, jednak i to nie zawsze wchodzi w grę.

W takiej sytuacji polecanym rozwiązaniem są ramy najazdowe zbudowanej z wysokiej jakości profili aluminiowych. Wykonana na wymiar rama utrzymuje wycieraczkę przez cały czas w jednym miejscu, zapobiegając tym przesunięciom, które mogą prowadzić do groźnych poślizgnięć przechodzących po wycieraczce osób.

Dodatkowym atutem ram najazdowych są ich nachylone ku dołowi krawędzi, które ułatwiają najazd na wycieraczkę osobom przemieszczającym się na wózkach inwalidzkich. Innymi słowy rama może zwiększać dostępność do budynku.

Szczotki czyszczące i grzebienie

Standardowa wycieraczka gumowa ma postać maty zbudowanej z połączonych ze sobą okrągłych oczek. Taka konstrukcja sprawia, że mata całkiem nieźle radzi sobie ze zbieranie zanieczyszczeń i odprowadzaniem wilgoci. Szczotki i grzebienie mają za zadanie poprawić jej efektywność. To niewielkie elementy, które można umieszczać w oczkach w dowolnej konfiguracji. Dzięki temu wycieraczka lepiej radzi sobie z oczyszczaniem obuwia z zanieczyszczeń. Szczotki są zalecane przede wszystkim do wycieraczek umieszczanych w miejscach, gdzie występuje duża ilość zabrudzeń. Ciekawą właściwością szczotek i grzebieni jest ich różnokolorowość – można je więc wykorzystać do wykonania na powierzchni wycieraczki rysunków, napisów czy logo firmy.

Gdzie kupować akcesoria do wycieraczek gumowych?

Jakość akcesoriów do wycieraczek gumowych ma duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort korzystania z wycieraczek. Dlatego warto je nabywać u sprawdzonych dostawców. Firma Unimat posiada w swojej ofercie wszystkie wymienione wyżej akcesoria w bardzo wysokiej jakości.

Author: platforma-flexicurity.pl