Trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz stała się bardzo popularna, a ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na wystrój swojego mieszkania. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrz są kolory. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kontrastowe połączenia kolorystyczne. W artykule zostaną przedstawione trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów.

1. Kontrasty kolorystyczne
Kontrastowe połączenia kolorystyczne to przeciwieństwa, które do siebie przyciągają. Najczęściej stosowanymi kontrastami są biel-czerń, błękit-pomarańcz czy też fiolet-zielony. W aranżacji wnętrz warto wykorzystywać ten typ kolorystyki, ponieważ nadaje ona pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Dynaminę w pomieszczeniu można wprowadzić za pomocą prostych dodatków, takich jak poduszki, dywany, obrazy czy zasłony.

1. Kontrasty teksturowe
Kolory można skutecznie zestawiać nie tylko ze sobą, ale również różnymi fakturami. Współczesna aranżacja wnętrz zwraca dużo uwagi na dobór tkanin, dzięki czemu wnętrze nabiera niepowtarzalnego stylu i charakteru. Do pomieszczeń z jasnymi kolorami najlepiej będzie pasować bardziej matowe tkaniny. Natomiast w przypadku ciemnych i mocnych kolorów lepiej wybrać tkaniny z połyskiem lub o jasnym patternie.

1. Minimalizm
W przypadku kontrastowej aranżacji wnętrz należy pamiętać o umiarze. W pomieszczeniach, gdzie dominują mocne kolory, warto ograniczyć liczbę dodatków i dekoracji. Minimalizm w aranżacji sprawi, że pomieszczenie będzie prezentować się elegancko i harmonijnie. Często na takiej zasadzie budowane są wnętrza w stylu skandynawskim, gdzie królują chłodne odcienie bieli oraz szarości, a dodatki są bardzo minimalistyczne.

1. Odpowiedni dobór kolorów
Dobierając kolory, należy zwracać uwagę na ich właściwości. Bardzo ważną zasadą jest stosowanie kontrastujących kolorów o podobnym natężeniu – oznacza to, że jedna barwa nie powinna zdominować drugiej. Aby nie przesadzić z mocnymi kolorami, można połączyć je z odcieniami neutralnymi, jak biel, szarość czy beż.

1. Delikatne dodatki
Jeśli nie chcemy stosować mocnych kolorów, można postawić na bardziej subtelne rozwiązania. Można zestawiać ze sobą jasne pastele i mocne kolory, takie jak na przykład morska zieleń i szafranowe żółcie. Kontrasta można także uzyskać przez użycie akcentów kolorystycznych w postaci ozdób, poduszek, zasłon czy dekoracji. Dzięki temu wnętrze nabierze charakteru i będzie wyjątkowe.

Author: platforma-flexicurity.pl