Trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów

W ostatnich latach trend aranżacji wnętrz coraz częściej skupia się na kontrastowych kolorach. Złamanie monochromatycznej palety kolorów poprzez dodanie kontrastowych akcentów nie tylko urozmaica wnętrze, ale również nadaje mu charakteru i wprowadza ciekawe rozwiązania stylistyczne. W artykule przedstawiamy najświeższe trendy w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów.

1. Kolorowe ściany

Kolorowe ściany to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. W 2021 roku modne są przede wszystkim kontrasty między ciemnymi, głębokimi kolorami a jasnymi i pastelowymi odcieniami. Mocne, wręcz neonowe kolory dodane do białej lub szarej ściany również są bardzo modne. Jednak nie musisz malować wszystkich ścian na inny kolor – pojedyncza ściana w mocnym kolorze może również zadziałać.

1. Kontrastowe dodatki

Kontrastowe kolorystycznie dodatki, to kolejna moda na 2021 rok. Większość aranżacji wnętrz skupia się na połączeniu jasnych, pastelowych mebli z różnymi, mocnymi kolorami. Na przykład jasna kanapa z jaskrawo żółtymi poduszkami lub stół w jasnym odcieniu z czarnymi krzesłami. Kontrasty w aranżacji wnętrza zawsze przyciągają wzrok.

1. Połączenie różnych wzorów

W połączeniu z kontrastami kolorów robi się coraz bardziej popularne połączenie różnych wzorów. Możemy wzajemnie łączyć się w sumie i dodawać wiele różnych wzorów z różnymi kolorami. Połączenie jednocześnie punktów, geometrycznych linii i roślinnych wzorów tworzy dużą, ale jednocześnie spójną i interesującą przestrzeń.

1. Akcenty w ciemnym kolorze

Na liście najmodniejszych dekoracji wnętrz w roku 2021 znajdują się także akcenty w ciemnym kolorze – na przykład lampy lub zegary. Drobne, ale mocne akcenty w takim kolorze w łatwy sposób przełamują jednolite porządki.

1. Czarno-biały design

Czarno-biały design to już klasyka – ale wciąż nie traci na popularności. W 2021 roku bardzo modne są kontrasty białej i czarnej np. w połączeniu z blond drewnem. Wszystkie trzy kolory idealnie ze sobą korespondują i do siebie pasują.

Podsumowując, kontrasty kolorystyczne są modą, która zdecydowanie pozostanie z nami na dłużej. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem kontrastowych kolorów to świetny sposób na to, by wprowadzić do danego miejsca ciekawe i spójne rozwiązania kolorystyczne. Dla osób, które chcą wprowadzić kilka nowości do swojego wnętrza – warto postawić na kontrasty!

Author: platforma-flexicurity.pl