Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym: surowość i oryginalność

W ostatnich latach w urządzaniu wnętrz coraz większą popularnością cieszy się styl industrialny. Charakteryzuje się on surowością, minimalizmem, a jednocześnie oryginalnym i niepowtarzalnym klimatem. W tym artykule omówimy, jak można stworzyć oryginalną aranżację wnętrz w stylu industrialnym.

I. Co to jest styl industrialny?
Styl industrialny wywodzi się z początku XX wieku, kiedy to stare, przemysłowe budynki zaczęły być zamieniane na pomieszczenia mieszkalne. Charakterystyczne dla tego stylu są surowe, nieskończone przestrzenie, stare cegły, rury i betonowe ściany. W stylu industrialnym można odnaleźć elementy z różnych branż, jak np. meble z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych. Wszystko to tworzy surowy, a jednocześnie bardzo oryginalny klimat.

II. Elementy stylu industrialnego.
W aranżacji wnętrz w stylu industrialnym ważne jest, aby odnaleźć odpowiednie elementy. Poniżej znajduje się lista wypunktowana elementów, które mogą pomóc w stworzeniu industrialnej aranżacji wnętrza:
– Surowe ściany z cegły lub betonu;
– Meble z metalu, szkła, drewna;
– Oświetlenie przemysłowe, takie jak sufitowe żyrandole, lampy podłogowe, kinkiety;
– Zielone rośliny, które przyciągają uwagę do surowych ścian.

III. Kolory i wzory w stylu industrialnym.
W aranżacji wnętrz w stylu industrialnym kolory i wzory odgrywają ważną rolę. Powszechnie stosowanymi kolorami są: szary, czarny, brązowy i biały. Natomiast wzory w stylu industrialnym powinny być proste, geometryczne lub nawiązujące do elementów przemysłowych takich jak kraty czy trybiki.

IV. Industrialne meble i dodatki.
Elementy dekoracyjne w stylu industrialnym powinny nawiązywać do przemysłowych inspiracji. W aranżacji wnętrz można zastosować: skrzynie z metalu lub drewna, pufy w kształcie beczki, regały wykonane z rur stalowych lub meble z metalowymi akcentami. Dodatkami, które zawsze pasują do stylu industrialnego są: poduszki, lampy, kosze, metalowe kształty oraz dekoracyjne walizki.

V. Podsumowanie.
Wnętrza w stylu industrialnym to miejsca, które cechują się surowością i oryginalnością. Jednak aby stworzyć komfortową przestrzeń aranżację należy wykonać z dbałością o każdy element. Wymienione powyżej poradniki mogą pomóc w stworzeniu pięknego, charakterystycznego i niepowtarzalnego wnętrza.

Author: platforma-flexicurity.pl