Wnętrza inspirowane sztuką: mieszanka kolorów i form

Wnętrza inspirowane sztuką: mieszanka kolorów i form

Sztuka może być doskonałym źródłem inspiracji dla aranżacji wnętrz. Połączenie kolorów i form, które inspirowane są dziełami sztuki, okazuje się wspaniałym sposobem na stworzenie oryginalnego, pełnego charakteru wnętrza.

Sztuka w każdym calu

Gdy chcemy stworzyć wnętrze w stylu inspirowanym sztuką, musimy podejść do tego zadania z pełnym zaangażowaniem. Musimy pokochać sztukę, odkryć jej głębię i przekazać to w naszej aranżacji. Inspiracje mogą brać się z różnych źródeł sztuki – mogą to być historyczne dzieła artystów, ale również nowoczesne dzieła sztuki współczesnej.

Mieszanka kolorów i form

Gdy już zdecydujemy, jakie dzieło sztuki będzie naszą inspiracją, czas na dobranie odpowiednich kolorów oraz form, aby stworzyć mieszankę, która będzie nas zachwycać. Najlepszym pomysłem jest stworzenie palety kolorów, które będą się zgrywać z kolorami dzieła sztuki, z którym pracujemy. Warto również zastanowić się nad formami, które będą przypominały elementy naszej inspiracji. Mogą to być na przykład meble w kształcie ulubionej rzeźby czy lampa nawiązująca do konkretnych kształtów dzieła sztuki.

Motyw przewodni

Podczas projektowania aranżacji wnętrza niezwykle ważny jest motyw przewodni. To on będzie wprowadzał urozmaicenie w naszej aranżacji, jednocześnie zmuszając nas do utrzymania rytmu w dopasowywaniu elementów. Dlatego warto zdecydować się na jeden, konkretne motyw przewodni, na przykład symbolizujący dzieło sztuki, którego się inspirujemy.

Detale robią różnicę

Tworzenie wnętrz inspirowanych sztuką wymaga skupienia na szczegółach. Detale robią różnicę! Odpowiednio dobrana tapeta, kolor ścian, czy bibeloty doskonale wprowadzą nas w klimat sztuki, z którą kojarzą nasze inspiracje. Wszystko powinno stanowić spójną całość, która oddaje charakter dzieła, które nas zainspirowało.

Niech wnętrze oddaje naszą pasję

Wnętrza inspirowane sztuką powinny oddawać pasję i zainteresowania właścicieli. Każde wnętrze powinno mieć swoją duszę, a ta najłatwiej powstaje poprzez oddanie części siebie w aranżację. Gdy wnętrze oddaje naszą pasję, staje się nie tylko wyjątkowe, ale przede wszystkim bardzo osobiste.

Author: platforma-flexicurity.pl