Wnętrza inspirowane stylem boho: swoboda i egzotyka

Boho to styl, który już od lat zyskuje na popularności. Wywodzi się on z lat 60. i 70. ubiegłego wieku i stanowi połączenie stylów hippi, etno oraz artystycznego. Charakteryzuje go przede wszystkim swoboda i ekstrawagancja. Styl boho wnika też do naszych domów, tworząc nietypowe i oryginalne wnętrza.

Niezwykła swoboda
Styl boho to przede wszystkim swoboda. Wyróżniają go nietypowe połączenia kolorów i wzorów, które sprawiają, że wnętrza stają się oryginalne i niebanalne. Śmiało można mieszać różne style i nurty. To właśnie pozwala na tworzenie ciekawych wnętrz.

Kolory i wzory
W stylu boho kolor jest bardzo ważny. Bez niego nie byłby tak piękny i ciekawy. Dominują w nim kolory ziemi, piaskowe, ciepłe odcienie brązów i beżów oraz odcienie czerwieni, złota i fioletu. Do boho pasują też mocne kolory, takie jak turkus, czy zieleń. Ważne są też wzory. W tym stylu modne są kwiaty, liście i motywy orientalne. Śmiało można mieszać je ze sobą, tworząc niepowtarzalne połączenia.

Egzotyka
Styl boho to nie tylko połączenie różnych stylów, ale też inspiracja egzotyką. Wnętrza w tym stylu urządzane są w sposób etniczny, a akcesoria pochodzące z różnych krańców świata stanowią nieodłączny element. Do inspiracji świetnie nadaje się kraje afrykańskie oraz azjatyckie. Można zastosować orientalne meble i tkaniny, a także wprowadzić egzotyczne rośliny.

Mieszkanie
Jeśli chodzi o urządzanie wnętrz w stylu boho, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważną rolę odgrywa oświetlenie. W tym stylu idealnie pasują lampy w naturalnych kolorach oraz te wykonane z bambusa czy wikliny. Meble powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub rattan. Śmiało można również używać dywanów i poduszek ze zdobieniami.

Podsumowanie
Styl boho to połączenie różnych stylów oraz inspiracji egzotycznymi krajami. Charakteryzuje się przede wszystkim swobodą i ekstrawagancją. Wnętrza urządzone w ten sposób są niepowtarzalne, oryginalne i ciekawe. Wprowadzenie elementów tego stylu do własnego mieszkania pozwoli odprężyć się i wypocząć w przyjemnej atmosferze, która wywołuje u nas pozytywne emocje.

Wyróżnione elementy:

– niestandardowe połączenia kolorów i wzorów
– naturalne oświetlenie, meble z drewna lub rattanu
– elementy inspiracji egzotycznej
– mix stylów i nurty
– kolory ziemi oraz morskie odcienie niebieskiego.

Author: platforma-flexicurity.pl