Aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim: jasność i harmonia

Aranżacja wnętrz w stylu Skandynawskim: Jasność i Harmonia

Skandynawski styl aranżacji wnętrz to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. To minimalistyczny, ale funkcjonalny styl dekoracyjny, który wykorzystuje jasne kolory, proste linie oraz naturalne materiały. To styl charakterystyczny dla krajów skandynawskich, takich jak Szwecja, Finlandia czy Norwegia. W artykule przedstawimy cechy, jakie posiada aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim, w tym jej jasność i harmonię.

1. Minimalizm.

Skandynawski styl aranżacji wnętrz opiera się na minimalnym wykorzystaniu ozdób, a przede wszystkim na zachowaniu neutralnej kolorystyki. Dominują biele, szarości oraz beże. Zimowa sceneria wpływa na fakt, że Skandynawowie chętnie korzystają również z kolorów pastelowych, które wprowadzają delikatność i subtelny kontrast do kolorów stonowanych. W tym stylu ważne jest zachowanie każdego detalu, ale odrzucenie cech klasycznych motywów.

1. Jasność.

Skandynawski styl aranżacji wnętrz wyróżnia się jasnością, która jest kluczową cechą tego stylu. Charakterystyczne są duże okna, wpuszczające wiele naturalnego światła. W późniejszych godzinach wykorzystuję się intensywnie lampy, kinkiety, halogeny, by wnętrza były naświetlone tworząc przyjazną atmosferę.

1. Naturalne materiały.

W stylu Skandynawskim skłaniają się do wykorzystania naturalnych i łagodnych materiałów, takich jak drewno, szenil, kosmyki naturalnych roślin czy kamień. Kaszmirowe koce, wełniane i bawełniane tkaniny na podłogach czy dywanach oraz szary plusz, miękkie tekstyliowej pościel, wszelkiego rodzaju poduszki i ciepłe pledy, które podkreślają funkcjonalny i przytulny styl wnętrza.

1. Harmonia.

Skandynawski styl ma w sobie harmonię, spokój i jednocześnie uroku. Dobieranie elementów, koniecznie muszą być z przemyśleniem. To ​​styl prostoty, w którym każdy przedmiot, który jest widoczny, ma swój sens i odpowiednie miejsce. W celu wzbogacenia aranżacji, często stosuje się oryginalne i funkcjonalne przedmioty, przez co cała kompozycja nabiera indywidualnego stylu, ale przy tym zachowuje spójność i prostotę.

1. Funkcjonalność.

W stylu skandynawskim, najważniejsze są elementy funkcjonalne, które mają ułatwić codzienne życie. Meble powinny być proste, ale funkcjonalne, a modele ze skóry lub ze sztucznymi materiałami będą idealnym rozwiązaniem. Powinny być wygodne i dostosowane do wymagań mieszkańców domu. Podobnie jest z wyposażeniem kuchni i łazienek. Ważne są tu jednolite linie, w których znajdziemy niezbędne urządzenia i dodatki, zapewniające właściwe oświetlenie i praktyczne wykorzystanie przestrzeni.

Podsumowując, styl skandynawski to połączenie minimalizmu z funkcjonalnymi rozwiązaniami, na bazie jasnej kolorystyki i naturalnych materiałów. Ten styl aranżacji wnętrz, daje duże możliwości tworzenia ciekawych, harmonijnych kompozycji, które zawsze będą w modzie i będą się wyróżniać swoim niepowtarzalnym klimatem.

Author: platforma-flexicurity.pl